logo    trikajirka  esoterika - etnika na trika  originální a kusové potisky s nejen esotericlou a etnickou tematikou - mandaly, symboly, spirály,... 

O MĚ :-)

Takže zde se trochu představím a nápíšu pár věcí o sobě s ohledem na tyto stránky.

Jmenuju se Jiří Šobr a potisky na trika dělám už pěkných pár let. Nejprve jsem si dělal trika hlavně pro sebe abych měl něco jiného a originálního na sobě než ostatní a taky kvůli tomu, že jsem chtěl mít často na triku logo skupiny, která trika vůbec neměla, nebo byla nedostupná, nebo mít potisk jinak než to co bylo k sehnání a co měli všichni na sobě (poslouchal jsem metal a loga kapel jsem měl rád, hlavně specifické grafické odlišení a vyjádření). Trika jsem dělal pro sebe a pro kamarády, stále přibývalo spokojených lidí, ale časem jsem se přestal zabývat touto tematikou, protože se mi nezamlouvala temnota těchto věcí - muziky a jejich grafické a myšlenkové vyjádření (znaky pentagramů, lebek, vyloženě destruktivní hesla ve stylu radost ze zabíjení,...). Tak jsem je přestal dělat, ale chuť tvořit originální potisky mi zůstala.

Tou dobou jsem se už nějaký čas zabýval duchovní tematikou a smyslem života a začal jsem přicházet na chuť různým esoterickým znakům a obrázkům a mandaly ty mě doslova uchvátili. Tak jsem si začal tvořit věci pro sebe v tomto duchu a začal jsem je nabízet i ostatním lidem s podobným zaměřením. Tyto potisky začali získavat stále větší popularitu a hodně lidí mě ponoukalo, abych se tím živil, udělal si krámek nebo internetové stránky a dělal to veřejně. Zpočátku se mi moc nechtělo, kvůli rozmanitosti toho ce se dá udělat (vysvětlit co a jak jde, možnosti kombinací,....).

Jeden čas jsem zkoušel tyto věci prodávat i v čajovně v Aši a s docela velkým úspěchem, ale po čase čajovna bohužel skončila a s tím i prodej...

Tak a letos jsem se do toho pustil (do stránek a věřejnému vystoupení:-)). Pravda, je to práce, všechno popisovat, dávat dohromady a třídit ty hromady námětů co mám v počítači a na papírech, ale začalo mě to bavit a tak trochu si tím řeším i sám sebe - sebevyjádření. Dělám to co mě baví, a když to oslovuje i jiné lidi, tak jsem... ano šťastný:-)))))

S tím taky trochu souvisí název stránek www.trikajirka.com. Jednak tím dávám najevo, že jsou to věci ode mě a já se nechci schovávat za nějakou firmu, přezdívku, adt. Zadalší jsem chtěl nějaký obyčejný dobře zapamatovatelný název - hezky česky. A taky proto, že se stávalo častěji, že se lidi, co se znali i neznali, potkali v triku ode mě a tím, že jsou specifický, tak se lidi začali poznávat a říkat "Jé, ty máš triko od Jirky, že jo..., to je hned poznat..." Tak proto.

To je tedy něco málo o mě a o mé tvorbě.

A tohle jsem já...........