logo    trikajirka  esoterika - etnika na trika  originální a kusové potisky s nejen esotericlou a etnickou tematikou - mandaly, symboly, spirály,... 

STÍNOVANÉ

Jak tedy na stínované motivy... ?

Takže většina motivů (ne všechny) se dají udělat i stínovaným způsoben, jak je zřejmé z přiložených ukázek motivů.

Určitě nejdou dělat motivy, které jsou hodně složité a drobné (např. spirály s prolnutými symboly), v těchto případech není technicky možné udělat šablonu (anebo někdy to možné je, ale je s tím hodně práce, hodně času a výsledek nejistý).

Stínování je lepší provádět na tmavý textil, motiv pak lépe vynikne. Můsíme počítat s tím, že tam kde použiju šablonu zůstává po stínování barva textilu. Samozřejmě, že se dá stínovat na kteroukoliv barvu, skoro kteroukoliv barvou, ale někdy motiv tolik nevynikne (alespoň mě se to tolik nezdá :-().

Dále není možné stínovat dvě barvy hned vedle sebe. To je patrné např. u obrázků ST 04, ST 07, ST 08, ST 10 - konkrétně barevná :-) barva a bílá kontura - nemohou být u sebe, musí nezi nimi být vždy mezera (šablona). V tomto případě také není možné, aby motiv ve středu, kolem kterého je stínováno měl jinou barvu než barvu textilu (opět šablona). Doufám, že je to alespoň trochu srozumitelné :-)?

Postupně sem budu umísťovat další motivy, které budu stínovat, takže pro přehled bude stále více příkladů.

Jinak nemám (zatím) kvalitní foťák, takže náhledy motivů jsou barevně trochu odlišné od originálů. V počítači je to takové trochu rozplizlé... Ale pro představu myslím stačí.

Stínování je i náročnější a tím pádem i trochu dražší.

Řadit podle 
Výrobce 


 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img 

img